Πέμπτη 5 Απριλίου 2012

Τέσσερα μετάλλια στα πετάλια του Παναθηναϊκού

Εντυπωσίασαν οι ποδηλάτες του Τριφυλλιού, για άλλη μία φορά, σε αγώνες που διεξήχθησαν στη Νεμέα...

Με φόντο τους αμπελώνες της Νεμέας συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο(30/3-1/4) η αγωνιστική δράση των ποδηλατών του Παναθηναϊκού.

Με μεγάλη παρουσία τόσο από πλευράς αθλητών όσο και από συγκομιδή μεταλλίων, ο Παναθηναϊκός εντυπωσίασε στον αγώνα που συνδιοργάνωσε η ΠΕΠΑ και ο σύλλογος ΑΗΔΟΝΙΑ, κατακτώντας 4 μετάλλια.

Στον αγώνα ατομικής χρονομέτρησης ο «πάππους» της πράσινης παρέας
Θανάσης Περίδης στην κατηγορία ΜΑΣΤΕΡΣ Δ κατέκτησε την πρώτη θέση με χρόνο 22΄ 37΄΄ και μάλιστα προηγείται στην σχετική βαθμολογία κυπέλλου της ΠΕΠΑ. Ο Στέφανος Κόκκινος κατέκτησε την τρίτη θέση στην κατηγορία ΜΑΣΤΕΡΣ Γ με χρόνο 17΄ 01΄΄, ενώ στο ίδιο αγώνισμα στην ΜΑΣΤΕΡΣ Β ο Σωτήρης Περίδης τερμάτισε 22ος με χρόνο 22΄ 34΄΄.

Την Κυριακή (1/4) η διοργάνωση συνεχίστηκε με τον αγώνα αντοχής 86 χιλιόμετρων στον όποιο οι
Κυριάκος Ορφανίδης και Στέφανος Κόκκινος με χρόνους 2.50΄.56΄΄ και 2.51΄.34΄΄ κατέκτησαν την 2η και 3η θέση αντίστοιχα στο βάθρο. Αναλυτικότερα οι θέσεις και οι χρόνοι των αθλητών του ομίλου στον αγώνα αντοχής