Πέμπτη 3 Μαΐου 2012

Αποτελέσματα αγώνων

Το Σ-Κ 28-29 Απριλίου έγιναν πολλοί αγώνες από τους οποίους οι δεν έλειψαν αθλητές του Παναθηναϊκού.

Το Σάββατο στο Κωπηλατοδρόμιο του Σχοινιά διοργανώθηκε το πρωί αγώνας χρονομέτρου και το απόγευμα αγώνας σιρκουί. Ο ίδιος αγώνας όμως συνεχίστηκε και την Κυριακή σαν αγώνας αντοχής 69χλμ. Ξεκίνησε από την είσοδο του Μουσείου της Ακρόπολης και τερμάτισε στο Σούνιο, στο Ναό του Απόλλωνα. Με 200 συμμετοχές σε διάφορες κατηγορίες ο αγώνας εξελίχτηκε άψογα και δεν έλειψε από το βάθρο η παρουσία των αθλητών του Παναθηναϊκού.

Τα αποτελέσματα και οι χρόνοι των αθλητών του Παναθηναϊκού αναλυτικά ανά αγώνα:

Ατομικό Χρονόμετρο – Σιρκουί - Αντοχής(69 χιλ.):

Μάστερ Δ'

Περίδης Θανάσης 2ος(18:45.423)- 2ος(48:36.554)- 1ος(2:16:22.428)

Μάστερ Γ'

Ορφανίδης Κυριάκος 4ος(14:42.973)- 2ος(40:23.757)- 1ος(1:46:58.7800

Μάστερ Β'

Κριπέλ Ματτίας 12ος(14:51.489)- 10ος(44:17.176)- 7ος(1:47:03.373)
Καραμπάσης Μάνος 19ος(15:54.745)- 21ος(48:03.613)- 20ος(1:49:36.411)
Περίδης Σωτήρης 33ος(17:19.932)- 32ος(51:23.677)- 31ος(2:06:11.295)

Στην κατηγορία ΟΠΕΝ στον αγώνα Αντοχής:

ΟΠΕΝ 49 Δημούλας Δημήτρης 10ος( 1:48:31.692)

ΟΠΕΝ 29 Έξαρχος Δανιήλ 8ος(1:46:59.265)

ΟΠΕΝ 29 Λαμπρόπουλος Ορέστης 16ος(1:49:17.722)

Την Κυριακή όμως έγινε και στην Πάτρα αγώνας ποδηλασίας από τον Π.Ο.Πατρών με την ονομασία «Η Γέφυρα μας ενώνει».
Ο μικρός μας Μαρτίνος Μούτσος έλαβε μέρος και κέρδισε την Τέταρτη θέση στην κατηγορία Μίνι Μεγάλα.
Στην κατηγορία Μάστερ Γ’ έλαβε μέρος ο Στέφανος Κόκκινος και κέρδισε την πρώτη θέση. Να τονίσουμε ότι για τον Στέφανο η διαδρομή ήταν ανηφορική προς το Καστρίτσι με τερματισμό το Πανεπιστήμιο Πατρών!

Αγώνας και την Πρωτομαγιά!!!

Πρωτομαγιάτικα κάποιοι απόλαυσαν την φύση ψήνοντας και κάποιοι ποδηλατώντας στο Αίγιο, ανεβαίνοντας προς την Φτέρη.
Σε μια διαδρομή 27 χλμ ανηφορική στην κατηγορία Αντρών έλαβε μέρος ο Κωστής Ξηρογιάννης του Παναθηναϊκού, ο οποίος τα πήγε πολύ καλά αν και είχε αρκετές δυσκολίες η διαδρομή, κυρίως πολλές εναλλαγές κλίσης!
Στην Μάστερ Β' ο Δημήτρης Δημουλάς απέσπασε την δεύτερη θέση σε έναν αγώνα που έχει ιδιαίτερη αδυναμία λόγω της ανηφόρας.
Στην Μάστερ Γ' μέσα σε δυο αγώνες, η δεύτερη πρωτιά για τον Στέφανο Κόκκινο, ο οποίος παρόλο που έπαθε λάστιχο και έμεινε 3-4 λεπτά στην άκρη του δρόμου μέχρι να το αντικαταστήσει δεν πτοήθηκε καθόλου και πολύ δυναμικά κέρδισε τον αγώνα.